Bazar, Biedronka, Lidl. 6 produktów. Oto różnica

Na ten moment czekało wielu smakoszy. W sprzedaży pojawia się coraz więcej nowalijek. Na popularnym bazarze przy Hali Mirowskiej można dostać już nawet polskie odmiany warzyw. Nieco inaczej jest w popularnych dyskontach - Lidlu i Biedronce. Gdzie zapłacimy najmniej? Dobrze wiedzieć przed najbliższą niedzielą handlową, która przypada 27 kwietnia.

Bazar, Biedronka, Lidl. 6 produktów. Oto różnicaCeny nowalijek. Gdzie jest najtaniej?
Źródło zdjęć: © o2.pl
Mateusz Kaluga
15

Nowalijki można znaleźć na półkach i targowiskach już w kwietniu, jednak szczyt dostępności przypada na przełom maja i czerwca. Ich niesamowitą zaletą jest świeżość i delikatność.

Postanowiliśmy porównać ceny nowalijek. Pod uwagę wzięliśmy sześć produktów i taką samą gramaturę.

Ceny w naszym koszyku są cenami normalnymi, obowiązującymi dla wszystkich klientów (bez np. promocji tylko dla posiadaczy aplikacji dyskontu czy karty lojalnościowej).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jakie torty komunijne zamawiają Polacy? Cukierniczka o trendach 2025

Poszliśmy na bazar przy Hali Mirowskiej w Warszawie. W stolicy odwiedziliśmy również dyskonty: Lidl oraz Biedronkę.

Wniosek jest jeden: zdecydowanie najdrożej jest na bazarku. Za te same zakupy zapłacilibyśmy od 51,50 do 63 zł (w zależności od stoiska), w Lidlu 52,94 zł, a w Biedronce 48,72 zł.

Ceny nowalijek.
Ceny nowalijek. © o2.pl

Największa różnica cen wyłania się, jeśli chodzi o młode ziemniaki. Na bazarze ceny są zróżnicowane i zależą od gatunku. Ceny tych najtańszych zaczynają się od 3,5 do 8 złotych za kilogram. Co ciekawe, niektórzy sprzedawcy liczą aż 26 złotych za kilogram młodych ziemniaków. W dyskontach mamy po jednym rodzaju wczesnych kartofli. W Lidlu kosztują one 6,99 zł za kg, a w Biedronce 5,99 zł.

Kolejną różnicę widać w przypadku truskawek. Przy hali trzeba zapłacić nawet 28 zł za kilogramową łubiankę (czyli 14 zł za pół kg). W Lidlu to 9,99 zł i 13,98 w Biedronce. W obu przypadkach możemy dostać opakowanie 500 g. Co ważne, w sprzedaży nie ma polskich odmian - obecnie to greckie i cypryjskie.

Jeśli mamy ochotę na szparagi, w najtańszej opcji są one dostępne na Hali Mirowskiej. Ceny zaczynają się od 9 złotych za pęczek i dochodzą do 22. W Biedronce to odpowiednio 17,98 zł i 24,99 zł w Lidlu. Sprzedawcy na bazarze oferują polskie, w marketach możemy dostać jedynie hiszpańskie.

Sprawdziliśmy również inne dostępne obecnie nowalijki. Za pęczek botwinki w Lidlu i Biedronce zapłacimy 4,99 zł, a w hali 7,5 zł. Cena cebuli dymka w marketach jest taka sama - 2,99 zł za pęczek i niemal taka sama za rzodkiewkę - Lidl 2,99 zł i Biedronka 2,79 zł. Z kolei w hali za cebulę należy płacić za pęczek 7,5 zł, a za rzodkiewkę 4 złote.

Mateusz Kaluga, dziennikarz o2.pl

Wybrane dla Ciebie

Jak wybrać kierownika budowy? Kluczowe wskazówki dla inwestorów
Jak wybrać kierownika budowy? Kluczowe wskazówki dla inwestorów
5 zasad, którymi warto kierować się przy wyborze działki budowlanej
5 zasad, którymi warto kierować się przy wyborze działki budowlanej
Jak skutecznie planować wydatki? Praktyczne porady dla każdego
Jak skutecznie planować wydatki? Praktyczne porady dla każdego
Biedronka znów to robi. "1+1 gratis"
Biedronka znów to robi. "1+1 gratis"
Jest głównym posiadaczem waluty Trumpa. Chiński miliarder pojawi się na kolacji prezydenta USA
Jest głównym posiadaczem waluty Trumpa. Chiński miliarder pojawi się na kolacji prezydenta USA
Co to jest kasowy PIT i jakie niesie możliwości dla przedsiębiorców?
Co to jest kasowy PIT i jakie niesie możliwości dla przedsiębiorców?
Wcześniejsza spłata kredytu przynosi sporo korzyści, ale czasami wiąże się z kosztami
Wcześniejsza spłata kredytu przynosi sporo korzyści, ale czasami wiąże się z kosztami
Jak działa polecenie zapłaty i dlaczego warto z niego korzystać?
Jak działa polecenie zapłaty i dlaczego warto z niego korzystać?
Sieć zamyka 25 sklepów. 700 osób straci pracę
Sieć zamyka 25 sklepów. 700 osób straci pracę
Nawet 30 zł/kg i może być drożej. Ceny truskawek zwalają z nóg
Nawet 30 zł/kg i może być drożej. Ceny truskawek zwalają z nóg
Ile kosztuje ocieplenie poddasza? Wszystko zależy od wykorzystanych materiałów
Ile kosztuje ocieplenie poddasza? Wszystko zależy od wykorzystanych materiałów
Ile kosztuje wykończenie łazienki? To niestety nie są małe pieniądze
Ile kosztuje wykończenie łazienki? To niestety nie są małe pieniądze