Węgrzy i Bułgarzy zazdroszczą Polakom. Ta praca jest dla nich marzeniem
Zarobki magazynierów są tematem wielu dyskusji, zwłaszcza w kontekście rosnących wynagrodzeń. Jak podaje "Fakt", magazynierzy w naszym kraju mogą teraz zarobić niemal dwukrotnie więcej niż zatrudnieni w takim samym charakterze w Bułgarii czy na Węgrzech.
Rok 2024 przyniósł znaczące zmiany dla magazynierów w Polsce. Wystarczy nadmienić, iż wielkie sieci handlowe, takie jak Aldi i Biedronka, podniosły pensje swoim pracownikom.
Podwyżki pensji w sektorze handlowym są odpowiedzią na rosnące koszty życia oraz konkurencję na rynku pracy. Sieci takie jak Aldi i Biedronka dążą do zatrzymania swoich pracowników i zwiększenia konkurencyjności oferowanych warunków pracy. Poza wynagrodzeniami wzrasta także liczba dodatkowych benefitów, takich jak premie uznaniowe i gratyfikacje świąteczne.
Czytaj także: Ceny oszalały. Polacy masowo wykupują ten produkt
W tym sektorze pracy wzrostem wynagrodzeń przebijamy inne, środkowoeuropejskie kraje.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nagranie rozpaliło sieć. Warszawska policja w akcji. "Boją się"
Jak się okazuje pod względem wynagrodzeń, jest to coraz łatwiejsze. Kiedy porównamy zarobki magazynierów czy pracowników produkcji w naszym kraju z innymi w regionie, jak Węgry, Bułgaria czy Rumunia, widać, że w Polsce propozycja pracy jest atrakcyjna - komentuje Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service i ekspert rynku pracy.
Czytaj także: Wideo z S8 obiegło kraj. Skandaliczne zachowanie
Tego zazdroszczą Polakom. Porównano zarobki
Jak czytamy, Polska plasuje się wysoko na tle innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej pod względem wynagrodzeń w sektorach produkcji i magazynowym.
Maksymalna stawka w magazynie sięga nawet 1300 euro brutto, wyprzedzając Rumunię (743-764 euro brutto), Bułgarię (500-550 euro brutto), Łotwę (800-900 euro brutto) oraz Węgry (840-880 euro brutto). Natomiast pracownik produkcji może średnio zarobić ok. 1070 euro brutto, co niewiele przewyższa minimalne wynagrodzenie w Polsce (ok. 990 euro brutto), ale jest atrakcyjniejsze w porównaniu do Rumunii (743-800 euro brutto), Bułgarii (580-600 euro brutto) oraz Łotwy (835 euro brutto).
Warto zwrócić też uwagę na najbliższe sąsiedztwo. W Czechach stawki dla pracowników produkcji wahają się między 1000 a 1400 euro brutto, a dla magazynierów od 1000 do 1200 euro brutto.