Zapiekanki za 25 zł, nachosy za 39. Tyle trzeba płacić na Narodowym

Kibice na meczu Polska-Litwa na PGE Narodowym muszą przygotować się na spore wydatki. Ceny jedzenia i napojów na stadionie są wysokie, za nachosy trzeba zapłacić 39 zł, zapiekankę 25 zł, napój gazowy 16 zł za 1,5 litra, a za piwo 22 zł.

Ceny na meczu reprezentacji.Ceny na meczu reprezentacji.
Źródło zdjęć: © PAP, X
Mateusz Kaluga

W piątek Polska rozpoczęła eliminacje do Mistrzostwa Świata, które w 2026 roku odbędą się w USA, Meksyku i Kanadzie. Podopieczni Michała Probierza w pierwszym meczu podejmowali Litwę. Jak się okazuje, by wybrać się na to spotkanie, trzeba było sporo zapłacić za bilet. Ponadto jedzenie oraz napoje to również spory wydatek dla portfela.

Jak informuje "Fakt", ceny biletów zaczynały się od 120 zł, a najdroższe sięgały 240 zł. Dla rodzin i osób niepełnosprawnych przewidziano zniżki, ale to nie koniec wydatków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

#dziejesiewsporcie: Polka pojechała do Ekwadoru. Tam zaprezentowała swoje popisy

Na stadionie ceny jedzenia i napojów mogą zaskoczyć. Kiełbaski z bułką kosztują 30 zł, a przekąski takie jak zapiekanki czy hot-dogi to wydatek 25 zł. Za nachosy trzeba zapłacić 39 zł. Piwo, zarówno lane, jak i bezalkoholowe, kosztuje 22 zł za kubek. Jak podaje portal, dla oszczędnych dostępne są zestawy, np. sześć piw za 125 zł. Sok do każdego piwa jest dodatkowo płatny — 3 zł.

Jeśli chcemy nieco inaczej schłodzić gardło, również musimy głęboko sięgnąć do kieszeni. Napoje gazowane kosztują 16 zł za półlitrową butelkę. Tańsze są woda (0,5 l) i soki owocowe o pojemności 0,33 l — po 14 zł. Jak podaje "Fakt", taniej zapłacimy wybierając zestawy. Np. zapiekanka, hot-dog i popcorn z colą kosztują 39 zł, a z piwem 45 zł.

Wyprawa na mecz dla rodziny 2+2 to spory wydatek. Bilety dla dwóch dorosłych i dzieci to 320 zł, a dodatkowe koszty za jedzenie i napoje mogą wynieść 168 zł. Łącznie daje to kwotę 488 zł, co pokazuje, że kibicowanie na PGE Narodowym to nie tylko emocje, ale i spore obciążenie dla portfela.

Źródło artykułu: o2pl
Wybrane dla Ciebie
Masło za 3,99 zł. Promocja kończy się 9 grudnia
Masło za 3,99 zł. Promocja kończy się 9 grudnia
20 sztuk na kartę. Tylko do niedzieli w Biedronce
20 sztuk na kartę. Tylko do niedzieli w Biedronce
Rossmann rozdaje bony na zakupy. Sprawdź, czy otrzymałeś
Rossmann rozdaje bony na zakupy. Sprawdź, czy otrzymałeś
Tylko do 7 grudnia w drogerii Natura. Nawet 50 proc. taniej
Tylko do 7 grudnia w drogerii Natura. Nawet 50 proc. taniej
Zrobiliśmy zakupy w Lidlu, Biedronce i Dino. Oto różnica w cenach
Zrobiliśmy zakupy w Lidlu, Biedronce i Dino. Oto różnica w cenach
Dlaczego NBP decyduje się na zmiany stóp procentowych?
Dlaczego NBP decyduje się na zmiany stóp procentowych?
Niedziela handlowa w Aldi. Limit 18 sztuk na klienta
Niedziela handlowa w Aldi. Limit 18 sztuk na klienta
Jak działa UOKiK? To instytucja, która kontroluje rynek
Jak działa UOKiK? To instytucja, która kontroluje rynek
Zaczęło się Rossmannie. Kosmetyki 2+1 gratis
Zaczęło się Rossmannie. Kosmetyki 2+1 gratis
Telefon za mniej niż 500 zł. Taniej w Media Markt
Telefon za mniej niż 500 zł. Taniej w Media Markt
Wigilia pracownicza - jak ją zorganizować i ile kosztuje?
Wigilia pracownicza - jak ją zorganizować i ile kosztuje?
Frytkownica ponad 260 zł taniej. Media Expert ogłasza
Frytkownica ponad 260 zł taniej. Media Expert ogłasza