Ile więźniowie wydają na Boże Narodzenie? Pokazano cennik z zakładu karnego

Trwa gorączka przedświątecznych zakupów. Okazuje się, że również więźniowie mogą skorzystać z wyjątkowej świątecznej oferty. A ile muszą zapłacić za wędlinę, pierogi lub ciasto? "Gazeta Wrocławska" opublikowała cennik poszczególnych artykułów spożywczych w zakładzie karnym przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu.

Zakład karny nr 1 przy ul. Kleczkowskiej we WrocławiuZakład karny nr 1 przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu
Źródło zdjęć: © PAP | Aleksander Koźmiński
Aneta Polak
oprac.  Aneta Polak

Więźniowie otrzymują paczki od bliskich, ale mogą się w nich znajdować jedynie te przedmioty, które uwzględniono w regulaminie, obowiązują też limity dotyczące wagi paczki. Dodatkowo osadzeni mogą zrobić zakupy w więziennej kantynie. Okazuje się, że można w niej kupić również produkty i potrawy, które zazwyczaj trafiają na wigilijne czy bożonarodzeniowe stoły. A ile trzeba za nie zapłacić?

"Gazeta Wrocławska" opublikowała cennik produktów (żywność i kosmetyki), który obowiązuje w zakładzie karnym przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu, zaznaczając, że ceny w kantynie zmieniają się z miesiąca na miesiąc. Poniższe ceny obowiązują w grudniu 2024 r.:

  • makaron (400 g): 7 zł,
  • kawa rozpuszczalna Nescafe (75 g): 13,50 zł,
  • herbata, 100 torebek (15 g): 6,50 zł,
  • chleb żytni (500 g): 8 zł,
  • mleko pełne (500 g): 21,90 zł,
  • ser żółty plastry (150 g): 7,30 zł,
  • miód wielokwiatowy (350 g): 23,80 zł,
  • krem do golenia Nivea (100 ml): 14,80 zł,
  • mydło w kostce (90 g): 2,60 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Odwiedziła jarmark w europejskim mieście. "Najgorsze jedzenie"

Boże Narodzenie w zakładzie karnym - ile to kosztuje?

W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, osadzeni we wrocławskim zakładzie karnym mogą kupić także pierogi, krokiety, ciasta i wiele innych potraw, które trafiają na świąteczny stół. A oto ich ceny...

400 gramów pierogów kosztuje 7,80 zł, z kolei za 400 gramów krokietów trzeba zapłacić 9 zł. Kantyna sprzedaje także 280 gramów filetów śledziowych za 10,50 zł, 100 gramów wędliny w plastrach (szynka/schab) za 9 zł, kilogram kiełbasy z kija za 39,50 zł (o kilka złotych tańsza jest kiełbasa toruńska z farmy, można też kupić kilogram kiełbasy białej za 33,50 zł). Kilogram szynki swojskiej na maśle kosztuje natomiast 39,50 zł.

Za 300 gramów ciasta mix osadzeni muszą zapłacić 19,50 zł, a za 140 gramów sałatki warzywnej - 4,20 zł.

W ofercie kantyny znalazło się także 400 gramów ćwikły z chrzanem za 13,50 zł oraz 400 gramów chrzanu tartego za 13,70 zł.

Wybrane dla Ciebie
Biedronka przygotowana na tłumy klientów przed długim weekendem. Oto zmiany
Biedronka przygotowana na tłumy klientów przed długim weekendem. Oto zmiany
Promocje w Jula. Spójrzcie, po ile mają łańcuchy świetlne
Promocje w Jula. Spójrzcie, po ile mają łańcuchy świetlne
Poszliśmy na zakupy do Biedronki, Lidla i Dino. Jeden sklep zaskoczył cenami
Poszliśmy na zakupy do Biedronki, Lidla i Dino. Jeden sklep zaskoczył cenami
Zaczęło się w Rossmannie. Akcja 2+1 za darmo
Zaczęło się w Rossmannie. Akcja 2+1 za darmo
Nawet 2000 zł zwrotu. Promocja w Media Markt
Nawet 2000 zł zwrotu. Promocja w Media Markt
Do 8 listopada w Carrefour. Tylko 4,87 zł za opakowanie
Do 8 listopada w Carrefour. Tylko 4,87 zł za opakowanie
Tablet za 599 zł w RTV Euro AGD. Oto jego parametry
Tablet za 599 zł w RTV Euro AGD. Oto jego parametry
1+1 za 50 proc. w Drogerii Natura. Koniec 9 listopada
1+1 za 50 proc. w Drogerii Natura. Koniec 9 listopada
7,49 zł zamiast 14,99 zł. Promocja w Delikatesach Centrum
7,49 zł zamiast 14,99 zł. Promocja w Delikatesach Centrum
199 zł za słuchawki. Trwa Black Weeks w Media Expert
199 zł za słuchawki. Trwa Black Weeks w Media Expert
Klienci Lidla mają 2 dni. Każdy Polak posiada to w domu
Klienci Lidla mają 2 dni. Każdy Polak posiada to w domu
Tylko 6 szt. na osobę. Biedronka ogłasza. Do 8 listopada
Tylko 6 szt. na osobę. Biedronka ogłasza. Do 8 listopada