Migawki ukazujące bulwersujące zachowanie pracownika Lidla pojawiły się na Wykopie. Autor, funkcjonujący pod nickiem @Belzebub, pokazał dwa ujęcia. "Kupujemy puszki i pijemy z nich bezpośrednio, a pracownicy Lidla stoją na nich brudnymi butami" - napisał.
I to takich niezafoliowanych, więc nawet się nie broni - dodał po chwili.
Zdjęcia szybko obiegły sieć - pojawiły się nie tylko na Wykopie, ale i na Facebooku. O niewłaściwym zachowaniu pracownika Lidla zrobiło się więc bardzo głośno.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Stanął na puszkach. Jest reakcja Lidla
Zwróciliśmy się do sieci Lidl z prośbą o komentarz w tej sprawie. Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Affairs and CSR Lidl Polska, przekazała, że "zdrowie konsumentów i bezpieczeństwo produktów to kwestia priorytetowa" dla sieci.
Nasza sieć stawia na wysoką jakość oraz bezpieczeństwo oferowanych artykułów spożywczych. Zarówno w przypadku produktów markowych, jak i marek własnych, współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami, posiadającymi certyfikaty IFS, BRC oraz HACCP. Certyfikacja ta jest potwierdzeniem spełnienia wysokich standardów bezpieczeństw żywności. Równocześnie regularnie przeprowadzamy audyty wśród naszych dostawców, zwracając uwagę na jakość artykułów, a także zachowanie sterylności i higieny podczas całego procesu produkcji. Dodatkowo zgodnie z wewnętrznymi procedurami, towary przyjmowane do naszych Centrów Dystrybucji są poddawane restrykcyjnej kontroli jakości. Także w naszych sklepach, w przypadku artykułów mrożonych realizujemy szczegółowe wytyczne dotyczące kontroli dat przydatności do spożycia - dodała.
Czytaj także: Obrzydliwe, co robił na balkonie. "Ludzie się go boją"
Następnie odniosła się do wspomnianych zdjęć.
Prezentowane na załączonym zdjęciu zachowanie pracownika sklepu ma charakter incydentalny i jest niezgodne z procedurami obowiązującymi w naszej sieci, za co przepraszamy. Zapewniamy, że systemowo kształcimy naszą kadrę w temacie bezpieczeństwa żywności oraz skutecznego zarządzania towarem. Pracownicy regularnie odbywają zarówno szkolenia BHP, jak również z ergonomii na stanowisku pracy czy profilaktyki kręgosłupa, na których poruszane są tematy związane z prawidłową postawą ciała przy ręcznych pracach transportowych. Ponadto mają oni do dyspozycji bezpieczne drabinki trzystopniowe, które ułatwiają pracę z wyższymi półkami - poinformowała.
Mateusz Domański, dziennikarz o2.pl