Gienek Onopiuk zyskał sporą popularność. Jest ważną postacią w serialu "Rolnicy. Podlasie", w którym nieustannie wspiera swojego syna Andrzeja w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Serial od lat bije rekordy popularności.
To emerytura po 42 latach pracy. Narzekanie jest uzasadnione
Gienek często podkreśla, że życie nie szczędziło mu pracy. Teraz, na emeryturze, wysokość jego świadczenia jest niewystarczająca, aby pokryć potrzeby.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
I co ja za 42 lat roboty dostałem? 1200 zł emerytury, a niektórzy po 15 lat przepracowali i mają po trzy, cztery - mówił jednej z bohaterek serialu, jak cytuje "Super Express".
Według danych w Polsce prawie milion emerytów i rencistów korzysta z KRUS. Średnie świadczenie emerytalno-rentowe wynosi w Polsce 2152,03 zł brutto - to dane opublikowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego za II kwartał 2024 r.
Na Podlasiu rekordzista dostaje z ZUS blisko 25 tysięcy brutto miesięcznie. To mężczyzna, który przeszedł na emeryturę w wieku 73 lat po 53 latach pracy. Gienek Onopiuk z Plutycz z pewnością ucieszyłby się z takiego wsparcia.
"Rolnicy. Podlasie" to serialowy fenomen
Serial "Rolnicy. Podlasie" jest emitowany w każdą niedzielę o 20:00, a widzowie mogą go oglądać na kanale Fokus TV. Ponadto bohaterowie mają swoje kanały na YouTube. Tam również pokazują swoje codzienne życie.
Co ważne, ich aktywność w sieci także jest śledzona przez spore grono fanów. Konto "Gienek i Andrzej Plutycze" ma ponad 125 tysięcy subskrybentów, a nowe materiały wideo na temat życia w gospodarstwie rolnym pojawiają się co kilka dni.
Oryginalna produkcja Telewizji FOKUS TV. Dzisiaj Rolnik musi być nie tylko hodowcą, ale też mechanikiem, ekonomem, księgowym, biologiem i w pewnym zakresie weterynarzem. Uprawa roślin wymaga nie tylko wiedzy na temat wzrostu roślin i różnorodności odmian, ale również ogromnego nakładu pracy, którą trzeba wykonać w ściśle określonym czasie. Tłem opowieści jest wielobarwne Podlasie, region krzyżujących się kultur, mieszania się prawosławia i katolicyzmu, ale przede wszystkim kraina wspaniałych ludzi, kochających ziemię, kultywujących spuściznę po rodzicach, a nawet dziadkach - czytamy na stronie internetowej Fokus.tv.