Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny masła

Malta, która położona jest na Morzu Śródziemnym, od kilku lat przeżywa oblężenie turystyczne. Polacy chętnie spędzają tam urlop, niezależnie od pory roku. Przy okazji odkrywania uroków wyspy wybraliśmy się do Lidla. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za masło, bułki czy jajka. Znaleźliśmy też sporo produktów, których nie kupimy w popularnej sieci w Polsce.

Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny masłaByliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny
Źródło zdjęć: © Getty Images, o2.pl
Edyta Tomaszewska
87

Polacy pokochali Maltę. Według prognoz Maltańskiej Organizacji Turystycznej, do końca roku nawet 200 tysięcy polskich turystów odwiedzi ten niewielki archipelag. Wyspa o powierzchni porównywalnej do Krakowa z roku na rok staje się coraz bardziej popularna wśród polskich turystów.

Nic w tym dziwnego, Malta to wymarzony kierunek na urlop przez cały rok. Ponad 300 słonecznych dni w roku oraz łagodne zimy sprawiają, że nawet w grudniu można pływać w Morzu Śródziemnym i opalać się na plaży.

Spacerując po malowniczych uliczkach Sliemy, w północnej części wyspy wybraliśmy się do jednego ze sklepów sieci Lidl. Czy jest drożej niż w Polsce? Przypomnijmy, że na Malcie płaci się w euro.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polacy szturmują Lidla. Wszystko przez markowe torebki. A jak wymawia się ich nazwę?

Zaraz po wejściu do sklepu ustawiono regały z pieczywem. Za kajzerkę, która kosztuje 35 gr w sklepach tej sieci na terenie naszego kraju, w maltańskim Lidlu zapłacimy już 19 centów, czyli ok. 80 gr. Półbagietka kosztuje z kolei 39 centów, czyli ok. 1,66 zł.

Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny
Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny © o2.pl

Obok półek z owocami i warzywami zauważyliśmy wyciskarkę do pomarańczy. Za 500 ml świeżo wyciskanego soku trzeba zapłacić 2,49 euro (ok. 10,62 zł), a za litr 4,49 euro (ok. 19,16 zł)

Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny
Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny © o2.pl

Ceny masła na Malcie

Sprawdziliśmy ceny masła, które w ostatnich tygodniach w Polsce drastycznie zdrożało. W niektórych sklepach za 200 g masła trzeba w naszym kraju zapłacić już nawet 10 zł.

Najtańsze masło w Lidlu na Malcie kosztuje 2,05 euro (ok. 8,75 zł) za 200 g. Jest to masło bez laktozy. Za tradycyjne masło 250 g zapłacimy tam 2,69 euro (ok. 11,48 zł). Z kolei duża kostka o wadze 500 g kosztuje 4,99 euro, czyli ok. 21,29 zł. W Lidlu w Polsce masło kosztuje 8,49 (200 g).

Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny
Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny © o2.pl

Za opakowanie 10 jajek (rozmiar M) w maltańskim Lidlu zapłacimy 2,19 euro, co daje w przeliczeniu na złotówki ok. 9,34.

Kilogram cukru w sieci Lidl na Malcie kosztuje 99 centów (ok. 4,22 zł), a kilogram mąki 59 centów (ok. 2,52 zł). Po przeliczeniu na złotówki za kilogram bananów zapłacimy podobnie jak w Polsce - 1,69 euro, czyli ok. 7,20 zł.

Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny
Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny © o2.pl

Trzeba przyznać, że ceny produktów spożywczych niewiele różnią się od tych w Polsce.

W sieci Lidl na Malcie znaleźliśmy też sporo produktów, których nie kupimy w sklepach tej sieci w Polsce. Są to m.in. mrożona cebula, pokrojona w kostkę, za którą trzeba zapłacić 59 centów za 100 g, mrożony grilowany bakłażan za 2,39 euro (ok. 10 zł), pistacjowe tiramisu i sernik czy 6,5 kg szynka w całości z kością za 69 euro (ok. 294 zł).

Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny
Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny © o2.pl
Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny
Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny © o2.pl
Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny
Byliśmy w Lidlu na Malcie. Spójrzcie na ceny © o2.pl
Źródło artykułu: o2pl

Wybrane dla Ciebie

Jak wybrać kierownika budowy? Kluczowe wskazówki dla inwestorów
Jak wybrać kierownika budowy? Kluczowe wskazówki dla inwestorów
5 zasad, którymi warto kierować się przy wyborze działki budowlanej
5 zasad, którymi warto kierować się przy wyborze działki budowlanej
Jak skutecznie planować wydatki? Praktyczne porady dla każdego
Jak skutecznie planować wydatki? Praktyczne porady dla każdego
Biedronka znów to robi. "1+1 gratis"
Biedronka znów to robi. "1+1 gratis"
Jest głównym posiadaczem waluty Trumpa. Chiński miliarder pojawi się na kolacji prezydenta USA
Jest głównym posiadaczem waluty Trumpa. Chiński miliarder pojawi się na kolacji prezydenta USA
Co to jest kasowy PIT i jakie niesie możliwości dla przedsiębiorców?
Co to jest kasowy PIT i jakie niesie możliwości dla przedsiębiorców?
Wcześniejsza spłata kredytu przynosi sporo korzyści, ale czasami wiąże się z kosztami
Wcześniejsza spłata kredytu przynosi sporo korzyści, ale czasami wiąże się z kosztami
Jak działa polecenie zapłaty i dlaczego warto z niego korzystać?
Jak działa polecenie zapłaty i dlaczego warto z niego korzystać?
Sieć zamyka 25 sklepów. 700 osób straci pracę
Sieć zamyka 25 sklepów. 700 osób straci pracę
Nawet 30 zł/kg i może być drożej. Ceny truskawek zwalają z nóg
Nawet 30 zł/kg i może być drożej. Ceny truskawek zwalają z nóg
Ile kosztuje ocieplenie poddasza? Wszystko zależy od wykorzystanych materiałów
Ile kosztuje ocieplenie poddasza? Wszystko zależy od wykorzystanych materiałów
Ile kosztuje wykończenie łazienki? To niestety nie są małe pieniądze
Ile kosztuje wykończenie łazienki? To niestety nie są małe pieniądze