Na swój pokład British Antarctic Survey poszukuje osób na stanowiska elektryków, hydraulików, kucharzy i stolarzy. Bez tych osób codzienne funkcjonowanie stacji badawczej nie byłoby możliwe. Na czas zatrudnienia można wybrać kontrakt trwający od sześciu do osiemnastu miesięcy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jednak nie jest to praca dla wszystkich. Ci, którzy się o nią starają, muszą się przygotować na panujące przez wiele tygodni ciemności podczas nocy polarnych a także temperatury wynoszące nawet kilkadziesiąt stopni... na minusie.
Praca na stacji badawczej - warunki i zarobki
Piękne widoki i odpoczynek od zatłoczonych miejsc to nie jedyne z atrybutów tej pracy. Bez wątpienia jej atutem są zarobki, które wynoszą nawet 66 tys. euro na rok (ok 277 tys. zł), czyli znacznie więcej, niż na tego typu stanowiskach gdziekolwiek w Europie - podaje "Fakt".
Pracodawca zapewnia także bezpłatny lot w obie strony, darmowe zakwaterowanie z wyżywieniem, odpowiednią odzież a także możliwość otrzymania premii.
Jest coś wyjątkowego w Antarktydzie i ludziach, którzy tam podróżują. Powiedziałbym każdemu, kto jest choć trochę ciekawy, jak to jest żyć na lodzie, aby podjął ryzyko i aplikował o pracę życia – nie pożałujesz i nie wiesz, dokąd cię to zaprowadzi!- tymi słowy do podjęcia pracy w stacji badawczej na Antarktydzie zachęca Ben Norrish, inżynier, który sam tam pracował przez 16 lat.
Jeśli nie jesteście przekonani do pracy w brytyjskim zespole, to mamy dla Was alternatywę. Jeszcze do 28 stycznia trwa nabór do zespołu 48. Wyprawy Polarnej na Spitsbergen. Polska Akademia Nauk poszukuje specjalisty do spraw IT. Nie sposób jednak dowiedzieć się, jakie zarobki są oferowane na tym stanowisku.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.