Lidl czy Biedronka? Tam zapłacimy mniej za słodycze, ale i tak jest drogo

Ceny słodyczy w ostatnich miesiącach w Polsce znacznie wzrosły. Szczególnie widać to w przypadku wyrobów czekoladowych, na co wpływ mają globalne podwyżki cen kakao. Ile aktualnie kosztują słodycze w Biedronce, a ile w Lidlu? Obie sieci idą niemal łeb w łeb, ale tylko przy zakupie pojedynczych sztuk łakoci. Oto nasze porównanie.

Lidl czy Biedronka? W którym markecie kupimy tańsze słodycze?Lidl czy Biedronka? W którym markecie kupimy tańsze słodycze?
Źródło zdjęć: © Materiały własne
Tomasz Majta

Polacy często narzekają na ceny słodyczy. Potwierdzają to statystyki – w ubiegłym miesiącu Eurostat poinformował, że w ciągu ostatniego roku czekolada nigdzie w Europie nie podrożała tak bardzo jak w naszym kraju. Ceny wzrosły średnio o 39,1 proc.

Siedział pod schodami. Właściciel wezwał służby. Policjanci od razu go rozpoznali

Te dane statystyczne bezpośrednio odczuwamy podczas codziennych zakupów. Tabliczka czekolady, która jeszcze niedawno kosztowała 4-5 zł, obecnie wiąże się z wydatkiem rzędu ponad 7 zł. To skutek globalnego wzrostu cen kakao.

W ostatnim roku ceny tego surowca rolnego podrożały kilkukrotnie, osiągając rekordowe poziomy – to efekt m.in. nieurodzaju w Afryce Zachodniej i spekulacji surowcowych. Ten skok cen surowca przełożył się na rekordową w Europie podwyżkę cen czekolady w Polsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Lidl czy Biedronka? Gdzie słodycze są tańsze?

Popularne wśród polskich klientów dyskonty: Lidl i Biedronka lubią ścigać się na coraz niższe ceny za poszczególne produkty. Postanowiliśmy sprawdzić: w którym dyskoncie zakupy składające się z samych słodyczy okażą się korzystniejsze? Pod uwagę bierzemy ceny pojedynczej sztuki, zaznaczając ewentualne promocje.

Na zakupy udaliśmy się w środę, 13 sierpnia. Oto lista produktów i łączny koszt w sklepach obu sieci.

W koszyku słodyczy znalazły się następujące artykuły spożywcze: czekolada Milka, standardowa tabliczka (75-100g), podobnej wielkości tabliczka od Wedla; kolejna czekolada Wedla, tym razem gorzka 64 proc.; Ptasie Mleczko również od Wedla; Alpejskie Mleczko Milki; czekolada Nussbisser; czekolada firmy Wawel; Kinder Czekolada; Kinder Bueno, duże batony Snickers i Twix; ciastka Oreo; bombonierka Raffaello i wafelek Princessa.

Oto porównanie cen słodyczy w Lidlu i Biedronce
Oto porównanie cen słodyczy w Lidlu i Biedronce © Materiały własne

Słodycze (nieco) tańsze w Biedronce

Jak widać na powyższej grafice, ceny pojedynczej sztuki okazały się nieco niższe w Biedronce. Koszyk wyniósł nas przy kasie 127,86 zł. W Lidlu za identyczne zakupy zapłacimy natomiast symbolicznie większą kwotę, bo 129,13 zł.

W przypadku zakupu dwóch sztuk powyższych artykułów spożywczych, zaoszczędzimy na słodyczach w Biedronce dużo więcej dzięki promocjom. Możemy bowiem dobrać drugą tabliczkę czekolady Nussbisser za złotówkę, a każda z dwóch paczek ciastek Oreo okaże się przy kasie po 2 zł tańsza.

W takiej sytuacji za zakupy w Biedronce zostawimy w kasie 233,77 zł. W Lidlu natomiast rachunek będzie niemal o 25 zł wyższy, zapłacimy dokładnie 258,26 zł.

Źródło artykułu: o2pl
Wybrane dla Ciebie
Domino's Pizza ogłasza. Dwie w cenie jednej. Tylko do 30.11
Domino's Pizza ogłasza. Dwie w cenie jednej. Tylko do 30.11
Wyniki Eurojackpot. Dwóch Polaków zgarnęło wysokie kwoty
Wyniki Eurojackpot. Dwóch Polaków zgarnęło wysokie kwoty
Wyłącznie 29.11 w Lidlu. 3 opak. na kupon
Wyłącznie 29.11 w Lidlu. 3 opak. na kupon
Biedronka ogłasza. Tylko w sobotę. Maks. 3 sztuki na osobę
Biedronka ogłasza. Tylko w sobotę. Maks. 3 sztuki na osobę
Tylko 2 zł za kg. Rolnik zaprasza
Tylko 2 zł za kg. Rolnik zaprasza
Nawet 117 zł taniej. Okazje w Media Expert
Nawet 117 zł taniej. Okazje w Media Expert
Ile kosztuje rezonans magnetyczny? Jak długo czeka się na badanie w ramach NFZ?
Ile kosztuje rezonans magnetyczny? Jak długo czeka się na badanie w ramach NFZ?
Zestaw szczoteczek taniej o 400 zł. Promocja na Black Week w Media Markt
Zestaw szczoteczek taniej o 400 zł. Promocja na Black Week w Media Markt
Jak wybrać laptop poleasingowy i ile kosztuje?
Jak wybrać laptop poleasingowy i ile kosztuje?
Tańszy o ponad tysiąc złotych. Akcja w RTV Euro AGD
Tańszy o ponad tysiąc złotych. Akcja w RTV Euro AGD
Ustawowe ulgi na przejazdy transportem publicznym - kto może skorzystać?
Ustawowe ulgi na przejazdy transportem publicznym - kto może skorzystać?
Co to jest opłata bankomatowa i ile wynosi?
Co to jest opłata bankomatowa i ile wynosi?