Brzmi jak praca marzeń? Zapewne na początku tak, ale jednak gdy do listy wymagań i oczekiwań wobec przyszłych kandydatów na stanowisko kontrolera lotów dodamy wyobraźnię przestrzenną czy umiejętność myślenia koncepcyjnego i wyjątkowe zdolności analityczne to lista potencjalnych śmiałków znacząco się skróci.
Do tego dochodzi umiejętność pracy pod presją i w maksymalnym skupieniu, bardzo dobry stan zdrowia, niemalże aktorska i perfekcyjnie poprawna dykcja i posługiwanie się językiem angielskim.
Dlatego Polska Agencja Żeglugi Powietrznej prowadzi cykliczne nabór na wspomniane stanowisko, a na ten moment pracowników w całej Polsce zajmujących się tą profesją jest zaledwie 600.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Warto przemyśleć tę ofertę i przeanalizować swoje umiejętności szczególnie, że mimo sporych wymagań i trudności związanych z codziennymi zadaniami na stanowisku kontrolera lotów, rekompensatą mogą być proponowane przez Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zarobki.
Czytaj także: Latasz Ryanairem? Musisz wiedzieć. Kapitalne informacje
Już na etapie kursów, które trwają bisko dwa lata i podzielone są aż na trzy etapy, kandydaci zarabiają 6 tysięcy brutto miesięcznie. Jednak to dopiero początek, bo ci którzy z pozytywnym wynikiem ukończą kurs i po egzaminie zechcą zatrudnić się na stałe mogą liczyć już w początkach kariery na zarobki rzędu 20 tysięcy brutto.
Kariera w branży także się opłaca, bo u jej szczytu czyli na stanowisku kierownika kontroli obszaru lotniczego można liczyć na wynagrodzenie w wysokości 52 tys. zł brutto miesięcznie.
Warto pamiętać, że na stanowisko w wieży kontroli lotów nie są wymagane żądne studia, wystarczy zdana matura.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.