Z badania przeprowadzonego przez Nationale-Nederlanden i Grupę Lux Med wynika, że aż 91 proc. Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych.
Co więcej, 66 proc. respondentów uważa, że nie jest odpowiednio zabezpieczona przed takimi schorzeniami. Wyniki te pokazują, jak duże jest zaniepokojenie społeczeństwa w kontekście zdrowia.
Czytaj także: Ferie zimowe 2025. Oto dokładne daty
Jak podkreśla "Business Insider", z analizy wynika, że tylko 27 proc. Polaków jest zadowolonych z obecnego systemu opieki zdrowotnej. 82 proc. badanych miało styczność z diagnostyką obrazową, z czego połowa korzystała z USG, a 40 proc. z RTG.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jedna trzecia respondentów miała dostęp do tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego, co wskazuje na powszechność tych procedur.
Nationale-Nederlanden i Lux Med wprowadziły nową ofertę ubezpieczeniową, która łączy pomoc finansową z usługami medycznymi.
Program obejmuje wsparcie na każdym etapie choroby, od diagnostyki po rehabilitację, i ma na celu wykorzystanie potencjału prywatnej opieki medycznej. Oferta ma zapewniać wsparcie w przypadku poważnych chorób, w tym onkologicznych i kardiologicznych.
Średnia długość życia Polaków
Na przestrzeni ostatnich dekad długość życia Polaków znacznie się wydłużyła. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że w 2023 roku średnia długość życia w Polsce wynosiła około 78 lat.
Czytaj także: Nauczyciele z podwyżkami. Dostaną jednak mniej pieniędzy
W przypadku mężczyzn średnia ta oscylowała wokół 73 lat, a dla kobiet była wyższa, osiągając wartość około 83 lat. Przewaga długości życia kobiet nad mężczyznami jest obserwowana na całym świecie, a w Polsce wynika z kilku czynników biologicznych, społecznych i kulturowych.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.