Active MG rozpoczęła swoją działalność w 1998 r. od otworzenia pierwszego sklepu w Kielcach, później rozszerzając działalność na sprzedaż internetową od 2008 r. Firma oferowała szeroki zakres produktów renomowanych marek, takich jak Nike, Adidas i Puma, skierowany zarówno do dorosłych, jak i dzieci.
Problemy finansowe spółki trwały od dłuższego czasu. Wyniki za 2022 rok wykazały spadek przychodów o blisko 58 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, osiągając wartość 9,8 mln zł.
Czytaj także: Tyle zarabiają Polacy. GUS podał nowe dane
W połowie bieżącego roku do Sądu Rejonowego w Kielcach wpłynęły wnioski o ogłoszenie upadłości spółki. Teraz sąd podjął decyzję o zakończeniu jej działalności.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Na początku października urząd skarbowy w Kielcach poinformował o umorzeniu postępowania dotyczącego niewyegzekwowanych zobowiązań finansowych spółki. To oznacza zakończenie działalności polskiej marki - informuje BusinessInsider.
Kondycja finansowa Active MG nie jest odosobnionym przypadkiem. W podobnej sytuacji znajdują się inne sieci handlowe, jak E.Leclerc, który do końca czerwca przyszłego roku zamknie dwa sklepy w Polsce.
Możliwe przyczyny tych kłopotów finansowych to nie tylko specyfika branży, ale też słabe wyniki finansowe, które w niektórych przypadkach przekładały się na znaczące straty netto.
Przyszłość branży odzieży sportowej w Polsce
Choć sytuacja wydaje się trudna, przyszłość branży odzieży sportowej w Polsce wciąż jest niepewna. Wprowadzanie nowych modeli biznesowych i rozważne zarządzanie kosztami mogą okazać się kluczowe dla przetrwania takich marek w długim terminie.
Według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej liczba bankructw w Polsce rośnie. W trzech pierwszych kwartałach 2023 roku odnotowano aż 331 przypadków upadłości firm.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.