Według komunikatu prasowego, środki zostaną przeznaczone na zwiększenie wydajności produkcji oraz rozbudowę kluczowych obiektów. Inwestycja przyczyni się do utworzenia ponad 500 nowych miejsc pracy w europejskich zakładach firmy.
Ta znacząca inwestycja zapewni, że nadal będziemy spełniać zmieniające się potrzeby przemysłu lotniczego w Europie - powiedział Riccardo Procacci z GE Aerospace, cytowany przez "Fakt". - Jest to również dowód naszego silnego zaangażowania we wspieranie społeczności i gospodarek, w których działamy - dodał.
Czytaj także: 2610 zł miesięcznie od maja. Nowy dodatek ZUS
W Polsce fundusze zostaną przeznaczone na zakup dodatkowych maszyn, sprzętu i infrastruktury oraz modernizację budynków, aby wspierać produkcję komponentów wykorzystywanych w silnikach lotniczych i wojskowych silnikach śmigłowcowych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Prace będą realizowane w kilku lokalizacjach na terenie kraju, jednak szczegółowe informacje o konkretnych zakładach nie zostały ujawnione.
Oprócz Polski, inwestycje trafią również do Włoch (55,6 mln euro), Czech (5,4 mln euro), Wielkiej Brytanii (3,3 mln euro) i Rumunii (2,3 mln euro). Tegoroczna inicjatywa jest kontynuacją zeszłorocznych działań GE Aerospace, kiedy firma zainwestowała 64 mln euro w produkcję oraz 122 mln euro w obiekty zajmujące się konserwacją, naprawami i remontami (MRO) w Europie.
GE Aerospace. Lider w Przemyśle Lotniczym
GE Aerospace powstała w 1917 roku, początkowo jako część GE Aviation, specjalizując się w projektowaniu silników lotniczych. Firma zyskała międzynarodową sławę dzięki swojemu wkładowi w rozwój technologii napędowych, zarówno dla cywilnych, jak i wojskowych zastosowań.
W ciągu lat firma zrealizowała szereg przełomowych innowacji, takich jak pierwsze komercyjne silniki odrzutowe, które umożliwiły rozwój szybkich samolotów pasażerskich.
Firma współpracuje z takimi producentami jak Boeing, Airbus, Lockheed Martin czy Northrop Grumman, dostarczając im nie tylko silniki, ale także zaawansowane systemy elektroniczne i technologiczne.