Versuni Poland sp. z o.o., autoryzowany licencjobiorca marki Philips, poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o akcji naprawczej dotyczącej żelazek. Chodzi o modele "PSG8050, PSG8130, PSG8160, PSG9040" i "PSG9050" z serii produkcyjnych "2421–2423", wyprodukowane w Indonezji.
Dobrowolnie przeprowadzamy akcję naprawczą na niektórych modelach Żelazka z generatorem pary Philips z serii PerfectCare 8000, 9000 i Elite ze względu na zidentyfikowany problem produkcyjny dotyczący spawania bojlera generującego parę w systemie parowym - informuje Philips na swojej stronie.
Jak podaje TVN24, UOKiK ostrzega, że w sprzęcie może dojść do pęknięcia szwu spawalniczego zbiornika. Może to skutkować wydostawaniem się pary w niekontrolowany sposób, co grozi poparzeniem i innymi urazami.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Na stronie dystrybutora dostępny jest formularz umożliwiający bezpłatną naprawę urządzenia.
Użytkownicy powinni przestać korzystać z żelazka, odłączyć je od prądu, poczekać, aż ostygnie, i zgłosić je do naprawy. Firma przeprasza za wszelkie niedogodności.
Żelazko zgłoszone do UOKIK. Czym zajmuje się urząd?
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) to polski organ administracji rządowej, którego zadaniem jest dbanie o prawidłowe funkcjonowanie rynku, zapewniając konkurencję i ochronę praw konsumentów.
UOKiK pełni kluczową rolę w gospodarce rynkowej, działając na rzecz przejrzystości i uczciwości w działalności gospodarczej, a także monitorując rynek pod kątem praktyk antykonkurencyjnych oraz naruszeń praw konsumentów.
Czytaj także: Zmiana opon na zimowe. Czy to obowiązek w Polsce?
Jego zadania obejmują zarówno nadzorowanie działalności przedsiębiorstw, jak i interwencję w sytuacjach, gdy interesy konsumentów są zagrożone.