Jak zapewnił podczas konferencji prasowej prezes spółki, Wojciech Kowalczyk, ma ona być gotowa do produkcji w obszarze zbrojeniowym w ciągu nadchodzących miesięcy.
Planowana produkcja miseczek do łusek karabinowych, a może i samych łusek, powinna ruszyć do końca 2025 roku lub na początku 2026 roku - oświadczył Kowalczyk.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Już w zeszłym roku mówiono o tym, że firma ta rozpocznie działalność w dziedzinie przemysłu obronnego. Jak informuje "Wprost", Boryszew jest w stanie produkować mosiężne łuski do broni maszynowej w standardzie NATO.
Boryszew - firma od Borygo, właściciel od pomnika Matki Boskiej
Wielu z nas może kojarzyć Grupę Boryszew z produkcji płynu do chłodnic Borygo. Jednak jej działalność to znacznie więcej. W sumie w tej chwili ma ona aż 34 zakłady produkcyjne i 6 centrów badań na terenie zarówno Europy, jak i Azji oraz obu Ameryk. Zatrudnia ponad 8,5 tys. pracowników.
Borygo to nie jedyny produkt dla branży motoryzacyjnej, jaki wytwarza Boryszew. Są to też części takie, jak schowki, kokpity, klamki, osłony silnika, przewody do transportu płynów w układach hamulcowych czy klimatyzacyjnych. Według "Wprost" szacunkowo nawet co 5. samochód w Europie i co 10. na świecie ma w sobie części, jakie wypuścił zakład produkcyjny Grupy Boryszew.
Sam Roman Karkosik, właściciel grupy, niezmiennie widnieje na Liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". W ubiegłym roku uplasował się na 46. pozycji z majątkiem wyliczonym na kwotę 1,7 mld zł.
W ostatnim czasie w mediach pojawiła się informacja, że Karkosik sfinansuje budowę 55-metrowego pomnika Matki Boskiej. Stanie on w miejscowości Konotopie, mieszczącej się w gminie Kikół pod Toruniem i będzie wyższy zarówno od pomnika Chrystusa w Rio de Janeiro, jak i figury Jezusa w Świebodzinie.