Zagraniczna turystka pokazała paragon z jarmarku w Krakowie. "Ceny są skandaliczne"

"Uważajcie, kupując jedzenie na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku Głównym w Krakowie" - przestrzega zagraniczna turystka na jednej z facebookowych grup. Kobieta opublikowała zdjęcie paragonu. Za dwa dania zapłaciła ponad 350 zł. Sam szaszłyk kosztował aż... 167,50 zł.

.Zagraniczna turystka pokazała paragon z jarmarku w Krakowie. "Ceny są skandaliczne"
Źródło zdjęć: © Facebook, gov.pl

Co roku wraca temat drożyzny na jarmarkach świątecznych w polskich miastach. Tym razem jedna z zagranicznych turystek nie kryje oburzenia na ceny na jarmarku w Krakowie.

"Uważajcie, kupując jedzenie na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku Głównym w Krakowie. Ceny są skandaliczne. 83 euro za dwa talerze" - napisała Alison, publikując zdjęcie paragonu.

Jak widzimy na rachunku turystka zamówiła golonkę, frytki, szaszłyk kaszankę i dodatki takie jak ketchup, musztardę i pieczywo, które były dodatkowo płatne. Cały rachunek wyniósł aż 354,90 zł. Golonka kosztowała 115 zł, szaszłyk 167,50 zł, frytki po 15 zł, kaszanka 22,40 zł oraz dodatki po 5 zł za porcję ketchupu , chleba i musztardy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Odkłamujemy Bałtyk". Burmistrz Mielna uderza w "paragony grozy"

Warto zaznaczyć, że szaszłyki, golonka i kaszanka na tym straganie były sprzedawane na wagę. Cena za kilogram golonki i szaszłyków to aż 250 zł. Jak widzimy na paragonie kaszanka kosztowała 160 zł za kilogram.

Po wpisem Alison pojawiło się wiele komentarzy, zarówno innych zagranicznych turystów, jak i Polaków.

W czym problem? Ceny posiłków są podane. Ceny takie same jak w Wiedniu, Dreźnie i innych europejskich miastach - dziwi się jeden z internautów.
Święta w Krakowie, a ceny jak z kosmosu, Paragon grozy z jarmarku na Rynku Głównym: 354,90 zł za dwa talerze jedzenia, a keczup za 5 zł! Może zamiast grzańca, czas zacząć pić wodę z Wisły, bo na inne luksusy może zabraknąć - czytamy na profilu "PoprostuKraków" w serwisie X.

"Nie mogę uwierzyć, że pobierają opłatę za ketchup i musztardę i to aż 5 złotych. W sklepie można dostać za to całą butelkę ketchupu" - dziwi się Maggs.

"Byliśmy tam kilka tygodni temu i nie jedliśmy na jarmarku. Bardzo blisko znajduje się mnóstwo restauracji, które serwują tradycyjne polskie jedzenie w rozsądnych cenach" - napisał Andrew.

Wybrane dla Ciebie
Od 8 grudnia w Lidlu. Odkurzacz pionowy taniej nawet o 50 zł
Od 8 grudnia w Lidlu. Odkurzacz pionowy taniej nawet o 50 zł
Masło za 3,99 zł. Promocja kończy się 9 grudnia
Masło za 3,99 zł. Promocja kończy się 9 grudnia
20 sztuk na kartę. Tylko do niedzieli w Biedronce
20 sztuk na kartę. Tylko do niedzieli w Biedronce
Rossmann rozdaje bony na zakupy. Sprawdź, czy otrzymałeś
Rossmann rozdaje bony na zakupy. Sprawdź, czy otrzymałeś
Tylko do 7 grudnia w drogerii Natura. Nawet 50 proc. taniej
Tylko do 7 grudnia w drogerii Natura. Nawet 50 proc. taniej
Zrobiliśmy zakupy w Lidlu, Biedronce i Dino. Oto różnica w cenach
Zrobiliśmy zakupy w Lidlu, Biedronce i Dino. Oto różnica w cenach
Dlaczego NBP decyduje się na zmiany stóp procentowych?
Dlaczego NBP decyduje się na zmiany stóp procentowych?
Niedziela handlowa w Aldi. Limit 18 sztuk na klienta
Niedziela handlowa w Aldi. Limit 18 sztuk na klienta
Jak działa UOKiK? To instytucja, która kontroluje rynek
Jak działa UOKiK? To instytucja, która kontroluje rynek
Zaczęło się Rossmannie. Kosmetyki 2+1 gratis
Zaczęło się Rossmannie. Kosmetyki 2+1 gratis
Telefon za mniej niż 500 zł. Taniej w Media Markt
Telefon za mniej niż 500 zł. Taniej w Media Markt
Wigilia pracownicza - jak ją zorganizować i ile kosztuje?
Wigilia pracownicza - jak ją zorganizować i ile kosztuje?