Zobaczył cenę faworków i zdębiał. "Kogo na to stać?"

Wideo obiegło media społecznościowe, wywołując falę dyskusji wśród internautów. Mężczyzna, podczas zakupów, natknął się w jednej z cukierni na cenę faworków, która wprawiła go w osłupienie. Koszt delikatnego, posypanego cukrem pudrem przysmaku wynosił aż 189,99 zł za kilogram.

Faworki za 189,99 zł za kilogram? Internauci nie kryją oburzeniaFaworki za 189,99 zł za kilogram? Internauci nie kryją oburzenia
Źródło zdjęć: © Instagram
Danuta Pałęga

Nagranie przedstawia sytuację, w której klient z entuzjazmem podchodzi do lady z ciastami i słodyczami. Zauważa uwielbiane przez Polaków, chrupiące faworki, które na pierwszy rzut oka kuszą wyglądem i świeżością.

Jednakże wielka blacha wciąż pozostaje niemal pełna, ponieważ klienci rezygnują z zakupu po spojrzeniu na cenę. Po zapoznaniu się z ceną - kilogram smakołyku kosztuje 189,99 zł, mężczyzna rezygnuje z zakupu, stwierdzając żartobliwie, że wybierze jednak krakersy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Spółka paliwowa za 3 zł? "Bałabym się, że będą ludzie z kałasznikowami za mną biegali"

Reakcje w sieci

Po publikacji wideo na Instagramie lawina komentarzy zalała media społecznościowe. Internauci wyrażali oburzenie absurdalnie wysoką ceną faworków. "Cukiernia chyba upadła na głowę", "Kogo na to stać?"– pisali niektórzy użytkownicy. Inni zauważali, że przygotowanie domowych faworków jest zdecydowanie tańszą opcją, sugerując, że taka cena sklepowego produktu to przesada.

Wielu komentujących odwoływało się również do słynnych, drogich wypieków restauratorki Magdy Gessler, tworząc porównania w kontekście cen, które wywołały niemałe emocje w przeszłości.

Domowe smakołyki lepsze?

Faworki to tradycyjny przysmak, który od lat gości na polskich stołach, zwłaszcza w okresie karnawału. Internauci przypomnieli, że ich przygotowanie w domu jest nie tylko proste, ale i stosunkowo niedrogie. Wielu z nich zadeklarowało, że w obliczu takich cen zdecydowanie bardziej opłaca się przyrządzić smakołyk samodzielnie.

Wideo stało się symbolicznym przykładem rosnących cen i wywołało ogólną debatę na temat realiów cenowych w sklepach cukierniczych. Tymczasem faworki, choć apetyczne, stały się jednym z symboli tego, że czasami warto sięgnąć po przepisy domowe... albo krakersy!

Danuta Pałęga, dziennikarka o2.pl

Wybrane dla Ciebie
Masło za 3,99 zł. Promocja kończy się 9 grudnia
Masło za 3,99 zł. Promocja kończy się 9 grudnia
Rossmann rozdaje bony na zakupy. Sprawdź, czy otrzymałeś
Rossmann rozdaje bony na zakupy. Sprawdź, czy otrzymałeś
Tylko do 7 grudnia w drogerii Natura. Nawet 50 proc. taniej
Tylko do 7 grudnia w drogerii Natura. Nawet 50 proc. taniej
Zrobiliśmy zakupy w Lidlu, Biedronce i Dino. Oto różnica w cenach
Zrobiliśmy zakupy w Lidlu, Biedronce i Dino. Oto różnica w cenach
Dlaczego NBP decyduje się na zmiany stóp procentowych?
Dlaczego NBP decyduje się na zmiany stóp procentowych?
Niedziela handlowa w Aldi. Limit 18 sztuk na klienta
Niedziela handlowa w Aldi. Limit 18 sztuk na klienta
Jak działa UOKiK? To instytucja, która kontroluje rynek
Jak działa UOKiK? To instytucja, która kontroluje rynek
Zaczęło się Rossmannie. Kosmetyki 2+1 gratis
Zaczęło się Rossmannie. Kosmetyki 2+1 gratis
Telefon za mniej niż 500 zł. Taniej w Media Markt
Telefon za mniej niż 500 zł. Taniej w Media Markt
Wigilia pracownicza - jak ją zorganizować i ile kosztuje?
Wigilia pracownicza - jak ją zorganizować i ile kosztuje?
Frytkownica ponad 260 zł taniej. Media Expert ogłasza
Frytkownica ponad 260 zł taniej. Media Expert ogłasza
Wyłącznie 6 grudnia w Lidlu. 6 opakowań na osobę
Wyłącznie 6 grudnia w Lidlu. 6 opakowań na osobę