Program pilotażowy obejmuje miasta takie jak Warszawa, Piaseczno, Płock, Siedlce, Radom, Żyrardów, Ostrołęka, Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Rybnik, Bytom, Tychy, Chorzów, Zabrze oraz Łódź. W sumie w Warszawie będzie w 52 placówkach a w Łodzi w 15.
Do specjalnie oznakowanych pojemników można wrzucać drobne elektrośmieci, takie jak żelazka, czajniki elektryczne, routery, telefony komórkowe, zegarki czy zabawki elektryczne. Na pojemnikach znajdują się instrukcje dotyczące urządzeń, które można do nich wrzucać. Zużyte baterie, jak dotychczas, zbierane są do oddzielnych pojemników dostępnych w placówkach od 2015 r.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czytaj także: Poczta Polska odzyska 100 mln zł. Jest podpis prezydenta
Z poczty do odzysku. Dalszy los elektrośmieci
Zebrane odpady będą transportowane do wyspecjalizowanych punktów recyklingu. Poczta Polska podkreśla, że elektrośmieci zawierają zarówno cenne surowce, jak i substancje szkodliwe dla środowiska.
Wszystkie elektrośmieci zbierane przez firmy takie jak MB Recycling i Terra Recycling są przetwarzane. Odzyskuje się z nich cenne substancje i materiały: metale żelazne, nieżelazne, tworzywa sztuczne. Surowce te wykorzystywane są przy produkcji nowych urządzeń i produktów - wyjaśnia spółka.
Wiceprezes Poczty Polskiej ds. sprzedaży, Piotr Szajczyk, zaznaczył, że rozszerzenie oferty o zbiórkę drobnego AGD jest naturalnym krokiem w rozwijaniu usług proekologicznych.
Wierzymy, że ten projekt spotka się z dużym zainteresowaniem i stanie się kolejnym krokiem w budowaniu bardziej ekologicznej przyszłości - podkreślił.
Jeśli inicjatywa spotka się z pozytywnym odbiorem, Poczta Polska planuje rozszerzenie programu na inne placówki. Poczta Polska, jako największy operator pocztowy w kraju, zatrudnia ponad 66 tys. pracowników i posiada sieć 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych w całej Polsce.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.