Wiceminister Aleksandra Gajewska zwróciła uwagę, że rząd nieustannie współpracuje z samorządowcami oraz parlamentarzystami w celu rozwijania sieci żłobków w całym kraju. Każdego dnia podejmowane są działania mające na celu eliminację obszarów, gdzie dostęp do żłobków jest ograniczony.
Inicjatywy te mają na celu zapewnienie równych szans w dostępie do opieki dla najmłodszych dzieci, co jest ważne dla wspierania rodzin oraz umożliwienia rodzicom powrotu do pracy. Dążenie do zaspokojenia potrzeb opiekuńczych w różnych regionach ma przyczynić się do poprawy jakości życia rodzin oraz ich stabilności.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ile wyniesie renta socjalna w 2025 roku?
Jak podaje portal gospodarka.dziennik.pl, podczas tej samej konwencji posłanka Koalicji Obywatelskiej, Iwona Hartwich, zwróciła uwagę na fakt, że w Polsce coraz lepiej chronione są rodziny z osobami z niepełnosprawnościami.
Podkreśliła znaczenie projektu ustawy dotyczącej podwyższenia renty socjalnej, który obecnie czeka na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Ustawa ta ma na celu wsparcie ponad 132 tys. osób, a planowana wysokość świadczenia wyniesie 2520 zł.
Hartwich podkreśliła, że ten krok jest istotny nie tylko z perspektywy finansowej, ale także jako sygnał, że państwo dostrzega potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin.
Dwa najważniejsze zadania państwa
W swoim wystąpieniu Gajewska podkreśliła, że państwo ma dwa kluczowe zadania, które są fundamentalne dla funkcjonowania społeczeństwa. Pierwszym z nich jest wspieranie obywateli w ich aktywności życiowej i zawodowej, co jest niezbędne dla ich rozwoju oraz jakości życia. Drugim zadaniem jest ochrona życia, zdrowia i godności obywateli, co stanowi podstawę każdego demokratycznego państwa.
Wspieranie rodzin w opiece nad dziećmi nie tylko ułatwia rodzicom codzienne życie, ale również wpływa na rozwój dzieci, zapewniając im odpowiednie warunki do nauki i socjalizacji. To z kolei ma długofalowe korzyści dla całego społeczeństwa, ponieważ wychowane w zdrowym środowisku dzieci staną się aktywnymi i odpowiedzialnymi obywatelami w przyszłości.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.